Jak nakoupit Diabotu

Měření délky chodidla pomocí listu papíru A4.

Položte papír těsně ke zdi a stoupněte si na něj tak, aby se pata dotýkala zdi. Stát musíte oběma nohama vedle sebe a měřenou nohu zatížíte. Pak Vám nejlépe někdo druhý obkreslí prsty u nohou. To uděláte u levé i pravé nohy.

Poté si vyznačíte nejdelší vzdálenost nakreslené čáry od okraje papíru a tuto vzdálenost změříte měřítkem.

Porovnáte obě změřené vzdálenosti levé a pravé nohy a tu větší dosadíte do tabulky velikostí. U velikostí je již počítáno s nadměrkem. Vhodná velikost se určí podle delšího chodidla.

Měření délky chodidla pomocí měřící šablony.

Položte měřidlo ve směru šipky těsně ke zdi. Měřený si na něj stoupne tak, aby se pata měřeného chodidla dotýkala zdi. Měřené chodidlo musí být zatížené. Vhodnou velikost odečteme ze stupnice. Totéž se provede s pravým i levým chodidlem. Vhodná velikost se určí podle delšího chodidla.

Měření obvodu prstních kloubů (OPK).

Při měření OPK lehce nahmatáme kloub palce a kloub malíku. Přes tyto klouby kolem dokola přiložíme měřítko. Nutno měřit vždy ve stoje a obě chodidla musí stát vedle sebe. Měřené chodidlo musí být zatížené. Vhodná velikost se určí podle většího obvodu.

Určení správné velikosti.

Rozhodující pro určení velikosti je velikost u delšího chodidla. Dále určíme velikost podle naměřeného obvodu v OPK většího obvodu.

Nezapomeňte Diabotu řádně vyzkoušet.

Určenou velikost vyzkoušíme na obě chodidla při stoji i při chůzi. Obuv musí být správně zašněrovaná, zapnutá. Zjišťujeme první dojem, zda obuv netlačí, nevyzouvá se pata, límeček kolem kotníku, apod.

Pohmatem kontrolujeme délku a šíři.

Modelové řady Diabota.

Dámské

SHAPER 001
kód: 5011393

Dámské

SHAPER 002
kód: 5011393

Pánské

SHAPER 003
kód: 5011391

Pánské

SHAPER 004
kód: 5011390

Jak využít příspěvek od pojišťovny

Diabotu může předepsat na poukaz lékař: diabetolog, endokrinolog, ortoped, rehabilitační lékař, nebo lékař se specializací v oboru ortopedické protetiky, chirurg, angiolog, revmatolog. S poukazem, který Vám vydá, můžete Diabotu získat v některém z výdejních míst za výrazně zvýhodněnou cenu.

Úhradový limit je 870 Kč bez DPH na 1 pár obuvi jednou za dva roky (1000Kč včetně DPH / 1 pár).

Diabotu nakoupíte po celé ČR.